2023 жылдың 30 қаңтары мен 3 ақпаны аралығында Астана халықаралық университетінің стратегиялық даму және халықаралық ынтымақтастық жөніндегі вице-президенті – Абдрахманов А.К. және Педагогикалық институт директоры – Ешжанова Т.Е. ресми сапары аясында Түркия Республикасына барды.

2023 ж. 7 ақп., сс, 04:41

Түркияда болған кезінде АИУ делегациясы екі жетекші түрік университетінің – Hacettepe Üniversitesi (Хажеттепе университеті, Анкара) және Карабүк университетінің (Карабук университеті) басшылығымен кездесті, сондай-ақ «FUTURES SAVAURATLILIĞI AND STRATEGIC FORESIGHT 2023» халықаралық конференциясына қатысты. «.

Хагетеппе университетінің әріптестерімен кездесу нәтижелері бойынша өзара түсіністік пен ынтымақтастық туралы меморандумға қол қойылды, оның ішінде студенттердің академиялық алмасуы, оқытушылар құрамы және бірлескен ғылыми жобалар жүзеге асырылды.

Тағы бір айтулы оқиға «Мевлана*» бағдарламасы аясындағы ынтымақтастық туралы хаттамаға қол қою болды, сонымен қатар тараптар жоғары білім және ғылым саласындағы ынтымақтастықтың негізгі бағыттарын талқылады.

Жоғарыда атап өткеніміздей, тағы бір айтулы оқиға ЮНЕСКО мен Карабүк университеті ұйымдастырған «БОЛАШАҚ САУАТТЫЛЫҒЫ ЖӘНЕ СТРАТЕГИЯЛЫҚ БОЛАУШЫ 2023» іс-шарасына біздің делегацияның қатысуы болды.

Пленарлық отырысқа Қазақстан Республикасының Түркиядағы Төтенше және Өкілетті Елшісі Еркебұлан Сәпиев, Карабүк қаласының мэрі Фуат Гурел, Түркия Парламентінің депутаты Равза Кавакчи Кан, WAAS президенті Гарри Джейкобс, профессор Риэл Миллер қатысты. сондай-ақ Малайзия, Индонезия, Сингапур, Румыния, Өзбекстан және т.б. шетел университеттерінің өкілдері.

Конференция бағдарламасында болашақтың сауаттылығының ең өзекті мәселелері бойынша талқылаулар мен презентациялар болды. Қатысушылар үшін интерактивті семинарлар ұйымдастырылды.

Карабүк университетінің ректоры – Рефик Полатпен екіжақты кездесу өтіп, ағымдағы жылдың ақпан-наурыз айларында АИУ студенттерінің түрік университеті базасында тағылымдамадан өтуі туралы келісімге қол жеткізілді.

Мевлана* - Мевлана академиялық алмасу бағдарламасы студенттер мен оқытушылар алмасуды қарастырады