четверг, 17 февраля 2022 г.

ПРОШЕЛ СЕМИНАР НА ТЕМУ «ПУБЛИКАЦИОННАЯ СТРАТЕГИЯ УЧЕНОГО»

17 февраля 2022 г. Высшая школа информационных технологий и инженерии провела семинар на тему «Публикационная стратегия ученого» для докторантов, магистрантов и преподавателей университета.  В ходе семинара были рассмотрены следующие вопросы: Модель структуры научных статьи IMRAD, цель и задачи публикации, критерии качества научных изданий, публикационный процесс, оценка и подбор издания, где и как опубликоваться бесплатно. Базы данных Sciencedirect, Scopus, Scival – чем помогут эти ресурсы, сроки публикации, структура экспериментальной статьи, рецензирование. Почему отклоняют статьи, как проверить индексирования в Scimago Journal & Country Rank (SJR), а также были показаны примеры хищнических изданий и как не стать их жертвой.

Содержание доклада PhD, доцента Высшей школы информационных технологий и инженерии Самбетбаевой Мадины Аралбаевны вызвало большой интерес участников и желание узнать больше о публикационном процессе, оценке и подборе издания для публикации, критериях качества научных изданий и лучших способах подобрать журнал на платформе Scopus и Web of Science.

SEMINAR ON THE TOPIC "PUBLICATION STRATEGY OF A SCIENTIST" WAS HELD

On February 17, 2022, Higher School of Information Technology and Engineering held a seminar on the topic "Publication strategy of a scientist" for doctoral and master students and university teachers. During the seminar, the following issues were considered: the IMRAD model of the structure of scientific articles, the purpose and objectives of publication, quality criteria for scientific publications, the publication process, evaluation and selection of publications, where and how to publish for free. Sciencedirect, Scopus, and Scival databases - how will these resources help, the timing of publication, the structure of the experimental article, and peer review. Why articles are rejected, how to check indexing in the Scimago Journal & Country Rank (SJR), as well as examples of predatory publications and how not to become a victim of them were shown.

The content of the report of PhD, Associate Professor of the Higher School of Information Technology and Engineering Sambetbaeva Madina Aralbaevna aroused great interest of the participants and a desire to learn more about the publication process, evaluation and selection of publications for publication, quality criteria of scientific publications and the best ways to select a journal on the Scopus and Web of Science platform.

ҒАЛЫМНЫҢ ЖАРИЯЛАНЫМ СТРАТЕГИЯСЫ " ТАҚЫРЫБЫНДА СЕМИНАР ӨТТІ

2022 жылдың 17 ақпанында Ақпараттық технологиялар және инженерия жоғары мектебі докторанттарға, магистранттарға және университеттің оқытушыларына "Ғалымның жарияланым стратегиясы" тақырыбында семинар өткізді. Семинар барысында IMRAD ғылыми мақаласы құрылымының моделі, жарияланымның мақсаты мен міндеттері, ғылыми басылымдар сапасының критерийлері, жарияланым процесі, басылымды бағалау және таңдау, қайда және қалай тегін жариялануға болатыны қарастырылды. Sciencedirect, Scopus, Scival мәліметтер базасы – бұл ресурстар қалай көмектеседі, жариялау мерзімі, эксперименттік мақаланың құрылымы, шолу. Неліктен мақалалар қабылданбайды, Scimago Journal & Country Rank (SJR) индекстеуді қалай тексеруге болады, сонымен қатар басылым мысалдары және олардың құрбаны болмау жолдары көрсетілді.

PhD, Ақпараттық технологиялар және инженерия жоғары мектебінің доценті Мадина Аралбайқызы Самбетбаеваның баяндамасының мазмұны қатысушылардың үлкен қызығушылығын тудырды және жарияланым процесі, басылымды бағалау және таңдау, ғылыми басылымдар сапасының критерийлері және Scopus және Web of Science платформасында журналды таңдаудың ең жақсы тәсілдері туралы көбірек білуге деген ынтасын тудырды.