четверг, 21 апреля 2022 г.

Студенты AIU заняли второе место на Республиканской олимпиаде по физике

AIU студенттері Республикалық физика пәні олимпиадасында екінші орын алды

Қазақстан Республикасы жоғары оқу орындарының студенттері арасында ФИЗИКА пәнінен XIV Республикалық олимпиаданың қорытындысы бойынша AIU командасы жалпы командалық есепте 2 орынға ие болды. Олимпиада 20-21.04.2022 ж. аралығында Павлодар педагогикалық университетінің базасында өтті.

AIU физиктер командасының атынан үш студент – Жақан Әміржан (2 курс), Қалдыбек Асылжан (3 курс) және Түгелбаева Қарақат (1 курс студенті) қатысты.

Физика пәнінен олимпиада үш кезеңде (теориялық деңгей, есептер шығару және зертханалық зерттеу) өткізілді. Оған еліміздің 15 өңірлік жоғары оқу орындарының қатысушылары қатысты. Топ жетекшісі Асс. профессор, PhD Нұркенов Серік Амангелдіұлы.

Студенты AIU заняли второе место на Республиканской олимпиаде по физике

По итогам XIV республиканской олимпиады по ФИЗИКЕ среди студентов Вузов РК, команда AIU заняла 2 место в общекомандном зачете. Олимпиада проходила на базе Павлодарского педагогического университета в период с 20-21.04.2022 г.

Команду физиков AIU представили трое студентов - Жақан Амиржан (cтудент 2- го курса), Қалдыбек Асылжан (студент 3-го курса) и Тугелбаева Қарақат (студентка 1 –го курса).

Олимпиада по физике проходила в три этапа (теоретический уровень, решение задач и лабораторные исследования). Были представлены участники из 15 региональных Вузов страны. Руководитель команды асс. Профессор, Phd Нуркенов Серик Амангельдинович.

AIU students took second place at the Republican Olympiad in Physics

According to the results of the XIV Republican Olympiad in PHYSICS among students of the universities of the Republic of Kazakhstan, the AIU team took 2-nd place in the team event. The Olympiad was held on the basis of the Pavlodar Pedagogical University from 20-21.04.2022.

The team of AIU physicists was represented by three students - Zhakan Amirzhan (2nd year student), Kaldybek Asylzhan (3rd year student) and Tugelbayeva Karakat (1st year student).

The Physics Olympiad was held in three stages (theoretical level, problem solving and laboratory research). Participants from 15 regional universities of the country were represented. Team Leader Ass. Professor, PhD Nurkenov Serik.