среда, 23 февраля 2022 г.

Профессор Высшей школы социально-гуманитарных наук Лаумулин Мурат Турарович выступил с лекцией перед участниками Школы аналитики при Сенате Парламента Республики Казахстан

12 февраля 2022 года состоялось открытие Школы аналитики при Сенате Парламента Республики Казахстан.

Школа аналитики нацелена на усиление аналитических подходов в государственном управлении, социальных и гуманитарных исследованиях, СМИ. Учебный процесс будет построен вокруг освоения теории – критериев, стандартов и специфики качественной аналитики; а также отработки практических навыков написания аналитических текстов. Инициатором проекта выступил Клуб молодых экспертов при Сенате.

В рамках первого дня Школы с лекциями перед участниками выступили председатель Сената Парламента РК Ашимбаев М.С. и доктор политических наук Лаумулин М.Т.

Для участия в проекте было подано свыше 260 заявок. По итогам рассмотрения заявок конкурсной комиссией было отобрано 40 человек. В число отобранных участников также вошёл наш сотрудник – старший научный сотрудник отдела международного права и сравнительного правоведения Абдильдина Данара.

Әлеуметтік-гуманитарлық ғылымдар жоғары мектебінің профессоры Лаумулин Мұрат Тұрарұлы  Қазақстан Республикасы Парламенті Сенаты жанындағы Аналитика мектебінің қатысушыларына дәріс оқыды.

2022 жылғы 12 ақпанда Қазақстан Республикасы Парламенті Сенаты жанындағы Талдау мектебінің ашылуы өтті.

Талдау мектебі мемлекеттік басқарудағы, әлеуметтік және гуманитарлық зерттеулердегі, БАҚ-тағы талдамалық тәсілдерді күшейтуге бағытталған. Оқу процесі теория – өлшемшарттарды, стандарттарды және сапалы талдаудың ерекшелігін игеру, сондай-ақ талдамалық мәтіндерді жазудың іс жүзіндегі дағдыларын пысықтау төңірегінде құрылатын болады. Сенат жанындағы Жас сарапшылар клубы жобаның бастамашысы болып отыр

Мектептің бірінші күні аясында қатысушылар алдында ҚР Парламенті Сенатының Төрағасы М.С. Әшімбаев және саяси ғылымдарының докторы М.Т. Лаумулин дәріс оқыды.

Жобаға қатысу үшін 260-тан астам өтініш берілген болатын. Өтініштерді қарау қорытындысы бойынша конкурстық комиссия 40 адамды іріктеп алды. Іріктелген қатысушылардың қатарында біздің қызметкер де бар – халықаралық құқық және салыстырмалы құқықтану бөлімінің аға ғылыми қызметкері Абдильдина Данара.