Астана халықаралық университеті мен Мичиган мемлекеттік университеті білім беру және зерттеу саласындағы ынтымақтастықты нығайтады

2024 ж. 26 ақп., дс, 09:28

2024 жылғы 21 ақпанда Астана халықаралық университеті (АХУ) Мичиган мемлекеттік университетінің (ММУ) делегациясын қабылдады, оның құрамына: Джули А. Синклэр, PhD докторы, Мичиган колледжі университеті, Синью Ву, Халықаралық білім беру зерттеулері кеңсесі директорының орынбасары кірді. , PhD докторы, Мичиган университетінің халықаралық кәсіби сапарлар бағдарламасының директоры, Мичиган университетінің жаһандық білім беру жөніндегі аға кеңесшісі Сакил Малик және Білім саясаты бағдарламасының PhD докторы кандидаты және Халықаралық кеңседегі зерттеуші Әлия Бижанова Мичиган университетінің колледжіндегі білім беру зерттеулері.

ММУ делегациясы ММУ қазақстандық ғалымдар мен студенттерге арналған тағылымдамадан өтудің кең ауқымы туралы ақпаратпен бөлісті. Олар келген тыңдаушылардың, соның ішінде АИУ қызметкерлерінің оқу жетістіктерін жоғары бағалады.

Тараптар әртүрлі салаларда тығыз ынтымақтастық орнатуды жоспарлап отыр, соның ішінде педагогикадағы инновациялар, зерттеу әдістері, білім берудегі көшбасшылық және т.б.

Бұл маңызды оқиға қазақстандық оқу орындарының халықаралық ынтымақтастыққа және жоғары білім беру саласындағы тәжірибе алмасуға қызығушылығының артып келе жатқанын көрсетеді.

Тараптар Астана мен Мичиган арасындағы білім беру мүмкіндіктерін және академиялық алмасуды байыту мақсатында келешекте жемісті ынтымақтастыққа үміт білдірді.

Анықтама:

1855 жылы негізі қаланған Мичиган мемлекеттік университеті АҚШ-тағы жетекші университеттердің бірі болып табылады. Ол әртүрлі оқу бағдарламаларын ұсынады және ұлттық және жаһандық деңгейде жоғары рейтингке ие. Университет өзінің ғылыми бағдарламаларымен және білім берудегі инновацияларға баса назар аударатындығымен танымал.